مرجع رسمی مقالات لوستر مرجع رسمی مقالات لوستر .

مرجع رسمی مقالات لوستر

گونه های آباژور

گونه های آباژور:

 

آباژور جدید


آباژور ایستاده: این دسته آباژور، معمولا در کناره ی مبلمان گزینه به کار گیری قرار می‌گیرد. هرچند طرز ی قرار گیری این وسیله تماما ذوق وسلیقه ای میباشد.
آباژور رومیزی: همانگونه که از اسم این نوع معین میباشد، روی میز قرار میگیرد. این مدل از آباژورها دارنده اساس ی کوتاهی می باشند و معمولا بر روی میز تلویزیون یا این که میز تحریر جای میگیرند.
اجزای تشکیل دهنده ی آباژور:
اجزای اصلی: چراغ، کلاهک، بدنه و سیم برق
اجزای فرعی: سرپیچ چراغ، هارپ، قفل هارپ، حاشیه گلدانی، گردن بدنه، لوله نای صورت و شالوده. این نکته را بایستی افزود که در آباژورهای ایستاده، ارتفاع بدنه بلندتر خواهد بود.
نکات مهمی که هنگام خرید آباژور می بایست به آن دقت فرمائید:
ارزش: وقتی که قصد خرید کالایی دارااست؛ اولی نکته ای که بایستی مدنظر قرار دهید، ارزش میباشد. ارزش آباژور ها هم متنوع میباشد، از بالا گرفته تا تحت. نادر یا این که زیاد بودن ارزش هم بستگی به دسته مواد به عمل رفته در ایجاد آباژور دارااست. هرچه در ایجاد این وسیله، زیبایی و توجه بیشتری به فعالیت رفته باشد، بها هم فراتر می رود.
نوردهی: در‌حالتی که میخواهید آباژور را برای مطالعه خریداری نمائید، بهتر میباشد نوردهی بالایی داشته باشد تا به دیده شما زخم وارد نشود. در شرایطی‌که هم قصد خرید آباژور ایستاده برای پذیرایی را دارید، معیار نور و روشنایی آن بایستی مطلوب باشد، خیر خیلی نادر و خیر خیلی زیاد.
هماهنگ شدن با صفحه ارایی مبلمان: بدین مضمون‌ که در‌صورتی‌که قصد دارید آباژور را کنار مبلمان منزلتان قرار دهید، عملکرد فرمائید با مبلتان هماهنگ باشد.
یکنواخت بودن با سبک چینش: چنانچه چینش خانه شما، سبکی امروزی دارااست، تلاش نمائید آباژوری با طرح و صورت امروزی خریداری نمائید. چنانچه هم سبک منزلتان سنتی میباشد، آباژوری که خریداری می‌کنید می بایست متناسب با این سبک باشد.
دقت به طول آباژور: در شرایطی‌که میخواهید آباژور ایستاده خریداری نمایید، همت فرمایید خیر آباژور خیلی بلند گزینش نمائید خیر خیلی کوتاه. در صورتیکه خیلی بلند باشد یا این که خیلی کوتاه، تعادل فضایی در دور و اطراف بر هم میخورد.
اندازه کلاهک: در کل اندازه کلاهک بایستی از شالوده ی آن بزرگتر باشد. ولی بایستی خاطرنشان کرد این قضیه ذوق و سلیقه ای میباشد و اندازه ی استاندارد و مشخصی برای کلاهک نیست.
اعتنا به فرآورده کلاهک: کارایی فرمایید جنسی را گزینش فرمایید که در اثر گرمای چراغ جراحت نبیند.
اعتنا در چراغ مصرفی: پس از خرید آباژور به چراغ مصرفی که قرار میباشد بر روی آن نصب شود، دقت فرمائید، تا بدین وسیله صدمه وارد نشود.
یک سری مثال از اصلی ترین مارک های ساخت آباژور:
امروزه برندهای متنوعی در ایجاد اشکال آباژور موجود است. تولیدکنندگان متعددی متناسب با نیاز مشتری، به تولی این وسیله پرداخته اند. چشمه ی فروغ و روشنایی،همتاب، آهسته، رایکا، دیلایت، مجلل، رستاک،بالیسا، ایکیا، در ادامه، هومز، هاما، نیک آذین و… از مشهورترین مارک ها در ایجاد آباژور می باشند.

 


برچسب: آباژور جدید،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱ فروردین ۱۳۹۹ساعت: ۰۲:۲۱:۵۳ توسط:rock001 موضوع: نظرات (0)