مرجع رسمی مقالات لوستر مرجع رسمی مقالات لوستر .

مرجع رسمی مقالات لوستر

گونه های قطعات لوستر و آباژور

آباژور جدید
گونه های قطعات لوستر و آباژور
Chandelier & Lampshade Parts
درین مقاله به باز نگری و معرفی قطعات لوستر و آباژور می‎پردازیم ، برای اینکه بتوانید نورپردازی قابل قبولی در خانه یا این که دفتر خویش داشته باشید لازم میباشد منشا روشنایی قابل قبولی تعیین فرمایید و این خویش مستلزم این میباشد که قطعات و اشکال لوسترها و آباژورها را بشناسید.

 

 

 

۱- سرپیچ و چراغ:
چراغ ها را می‎اقتدار به دو مدل کلی چراغ‎های معدود‎مصرف و تنگستنی تقسیم کرد. چراغ‎های تنگستنی به عبارتی چراغ‎های کهن با روشنایی رنگ زرد می‎باشد که با گرم شدن فلز تنگستن باطن چراغ ، نور و روشنایی ایجاد می‎شود ، ولی مضرات آن سبب ساز شد چراغ‎های نو تری وارد بازار شود که به آنان چراغ‎های معدود مصرف گفته می‎شود.


گونه های چراغ

سرپیچ‎ ها برای چراغ لوسترها دونوع سرپیچ پهناور و سرپیچ کوچک داراست به عنوان مثال چراغ شمعی با سرپیچ کوچک و پهناور دو نوع جان دار می‎باشد.

مضرات چراغ‎های تنگستنی : مصرف زیاد انرژی درلامپ‌های حرفه‌ای ، داغ شدن سریع آنان، فساد و سوختن زودرس چراغ .

مزایا : نوروفروغ چراغ های حرفه ای گرم و یکنواخت میباشد و شباهت متعددی به نوروفروغ طبیعی داراست و از این جهت شایسته ترین نوروروشنایی تصنعی و مصنوعی میباشد. همینطور این چراغ ها قابلیت و امکان تهیه نوروفروغ بوسیله دیمر را دارااست که برای آباژورها بسیار پر استفاده میباشد.

چراغ‎های نادر مصرف فیلامنت : نسل نور و روشنایی با چراغ های لبریز مصرف استارت شد البته پس از گرون شدن پول برق کم کم جای خودشو به چراغ های نادر مصرف اعطا کرد. بعداز چراغ های معدود مصرف، چراغ های ال ای دی (LED) تحت عنوان جدیدترین تکنولوژی و منشاء فروغ و روشنایی به جای چراغ های نادر مصرف ظواهر شدند .

تبلیغات:


بها آباژور رومیزی TB051


ارزش آباژور رومیزی TB007

 

 

 

 

 

 

 

 

 

این مدل چراغ یکی‌از نو ترین چراغ های ساخت گردیده در عرصه چراغ است. چراغ های فیلامنت نوعی از چراغ های ال ای دی (LED) می‌باشند با مصرفی شبیه ولی گرمای کمتر. این مدل چراغ مطلوب اشکال گوناگون لوستر هست. مخصوصا لوستر هایی که چراغ آن‌ها چشم میشوند. همینطور برای لوستر های دارنده شید نیز خیلی پیشنهاد می شود چون چراغ ها با حرارت بالا سبب ساز سوزاندن این شید ها می گردند و مطلوب نیستند. این چراغ به دو چهره پاتروم شمعی (E14) و پاتروم وسیع (E27) جانور میباشد در رنگ های آفتابی و مهتابی.

مزایا:

۱- واحد سنجش مصرف انرژی بسیار کمتر از چراغ های نادر مصرف و چراغ های تنگستنی میباشد.

۲- علاوه بر مصرف برق کمتر، ارتفاع قدمت آن‌ها خیلی بیش تر میباشد.

۳-ترازو ساخت گرمای این چراغ‎ها خیلی کمتر از چراغ های فن ای و حتی چراغ های نادر مصرف می‎باشد.

۴- چراغ فیلامنت از دید ظواهر و نور و روشنایی شبیه چراغ های حرفه ای (پرمصرف) می باشند.

معایب:

از دید قیمتی نسبت به سایر ی چراغ ها گران خیس میباشد.

۲- شید یا این که کلاهک آباژور و لوستر (به ترتیب بها):
شیدهای کاغذی : این شیدها ارزان‌خیس می باشند و در گونه های رنگ ها جان دار می‎باشند.

شیدهای پارچه پلیسه یا این که چیندار: این شیدها صورت هندسی مخروطی دارا هستند و از لحاظ بها بسیار مطلوب میباشند.

شیدهای طلق و پارچه :این شیدها می‎توانند صورت‎های هندسی بیضی ،مخروط ،استوانه ،دایره و مستطیل داشته باشند.

شیدهای پارچه‌ای : این شیدها را می‌اقتدار با هر پارچه دلخواه و قابل قبولی تنظیم کرد.شما می‎توانید با گزینش پارچه‌ای مطلوب نقش‌ یک دکوراتیو را به آن بدهید، حتی وقتی که آباژور خاموش میباشد. توجه فرمایید مال، رنگ و طرح پارچه‌ها را مطلوب با سبک دور و اطراف گزینش فرمایید. این شیدها به جهت هزینه دوخت و پارچه‎های کیفیت بالا گرانترین شیدها می باشند.

 

 

شیدها از دید ظواهر فیزیکی تنوع دارا‌هستند. می‎توانند مستطیلی، استوانه‎ای ،مخروطی ،بیضی ،شش کناره یا این که طرح پاگودا و…باشند.

نکته: شیدهای تیره و کدر نوروروشنایی را از بالا و زیر عبور می‎دهند و خیر از دیواره‌ها، به این ترتیب فضایی دراماتیک تولید مینمایند، مخصوصا در صورتیکه مشکی باشند. بدین نکته اعتنا داشته باشید که برای تعیین شیدی مطلوب قطعا هنگام خرید بدنه لوستر را یار و همدم داشته باشید تا با آزمون شیدهای متعدد، مطلوب‌ترین را برگزینید. آباژورها بسته به مدلشان می‎توانند کریستالی باشند یا این که تنها شید داشته باشند و یا این که هر دو.

 

 


برچسب: آباژور جدید،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۵ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۰۸:۴۵:۰۸ توسط:rock001 موضوع: نظرات (0)