مرجع رسمی مقالات لوستر مرجع رسمی مقالات لوستر .

مرجع رسمی مقالات لوستر

منازل، آباژورها

آباژور جدید
نورپردازی یکی مهم ترین ارکان پباده سازی چیدمان داخلی به حساب میآید. به ‌طوری ‌که شاید سی درصد از هر پروژه‌ی پباده سازی چیدمان صرف نورپردازی شود. شاید شما هم تجربه کرده باشید که به اتاق یا این که منزل‌ای گام بگذارید و در به عبارتی در آغاز جذب دکورا سیون نفس‌گیر و بی‌نقص آن گردید؟ و این در حالی باشد که خویش مکان چندان جالب و قشنگ نبوده میباشد. ولی نورپردازی درست دکورا سیون خانه جلوه‌ی منزل را دیدنی‌خیس کرده و آن را بسیار فوق‌العاده نشان داده میباشد. این مسئله هنگامی معین‌خیس می‌گردد که شما صبح هنگام و وقتی که هیچ چراغی پر‌نور نباشد، به به عبارتی اتاق و یا این که منزل بروید. آنجاست که متوجه میشوید هیچ شیء یا این که فضای خاصی در آنجا نیست و صرفا نورپردازی قشنگ و به‌جا بوده میباشد که تمامی‌چیز را قشنگ و بی‌نقص نشان می‌داده. به همین برهان میباشد که حتی چنانچه شما در منزلتان اثاثیه و اشیای خاصی هم نداشته باشید، می توانید با یک نورپردازی درست به عبارتی چیزهای معمولی و عادی را پررنگ و جلوه دار اکران دهید.

هومینگ، جامع ترین اینترنت‌تارنما املاک مملکت

توان نورپردازی در چیدمان خانه آن‌قدر زیاد میباشد که قادر است به عبارتی‌طور که یک اتاق را بی‌نظیر و بی‌نقص جلوه میدهد، بلعکس به عبارتی‌قدر هم آن را نازیبا و نامناسب جلوه دهد. مثلا نبودن نوروروشنایی کافی در اتاق، چشم انداز را کسل‌کننده، کوچک و نا مطلوب نشان خواهد بخشید. همینطور فروغ و روشنایی زیاد هم ضررهای منحصر به خویش را داراست، مثلا فروغ و روشنایی زیاد می تواند رنگ زیبای دیوارهای اتاق را سبُک و احمقانه نشان بدهد و حسی غمگین و وحشیانه در دکورا سیون اتاق به وجود بیاورد. البته مهمترین نکته در نورپردازی این میباشد که هر اتاقی نورپردازی اختصاصی به خویش را نیاز دارااست.
درنهایت شما بایستی این نکته را در حیث داشته باشید که زمانی‌که چیدمان منزلتان به اتمام رسید، برای نورپردازی تصمیم بگیرید. نورپردازی در منازل بوسیله ابزار متعدد رخ میگیرد. به ‌تیتر‌ نمونه لوستر می تواند روشنایی محیطی لازم را برای تالار ناهارخوری، نشیمن، آشپزخانه و اتاق‌ها تولید نماید. ولی مطمئناً این نوروروشنایی برای یک نورپردازی اصولی و صحیح کفاف نمیدهد. هالوژن‌ها و دیوارکوب‌ها هم بایستی در کنار لوسترها در اتاق‌های منزل قرار بگیرند تا نوروفروغ تکمیلی جهت نورپردازی تأمین شود.

یک کدام از ابزارهای نورپردازی در منازل، آباژورها می باشند که نوروفروغ را از پائین به سمت بالا یا این که حریم پخش مینمایند. آباژورها درواقع کامل کننده‌های لامپ‌های سقفی مانند لوسترها میباشند و سبب ساز تولید تعادل در نورپردازی میگردند.

درواقع لوسترها و دیوارکوب‌ها فضای سقف و حریم منزل را منور می‌نمایند. ولی آباژورها اجزای زمینی را نورانی کرده و به آن ها جلوه میبخشند. گزینش آباژور در دکورا سیون اتاق، کاری مشغول‌کننده میباشد، تنوع جنس هم در این باره زیاد میباشد. ولی با گزینش طرح‌های متنوع، بی‌نظمی متعددی در محیط تولید میگردد. درواقع شما بایستی آباژورها را با اعتنا به چیدمان هر اتاق و سبک آن تعیین نمایید تا از بی‌نظمی و ناهماهنگی خودداری شود. آباژورها اشکال مختلفی دارا‌هستند که هر مورد از آنها برای یک سبک و یا این که یک فضای یگانه مطلوب میباشند.
درین نوشته‌علمی قصد داریم تا گونه های متفاوت آباژور را معرفی کرده و بدین مسئله بپردازیم که هر آباژور مطلوب چه دسته دکوراسیونی میباشد و در هر اتاقی می بایست از چه مدل آباژوری مصرف شود.

گونه های آباژور

معرفی آباژور ایستاده

آباژور ایستاده
یکی‌از پرکاربردترین و مهمترین اشکال آباژور، آباژور ایستاده میباشد که مبنا‌ی آن بر روی زمین قرار میگیرد. این دسته آباژورها خویش گونه های بسیار مختلفی دارا‌هستند و برخلاف تصور عموم که‌این دسته آباژورها صرفا در طرح‌های استوانه‌ای ساخت میگردند، آباژورهای ایستاده از نوع‌های فوق امروزی گرفته تا گونه‌های مملو‌از جزئیات و تزئینی، در بازار حضور دارا‌هستند.
نکته‌ی مهم در مورداستفاده از آباژورهای ایستاده این میباشد که درصورتی که طولانی تر جنبه خود نمایی و زیبایی آباژور مدنظرتان میباشد، بایستی سراغ دسته‌های کلاسیک بروید و در حالتی‌که تنها تلاش آن برایتان اهمیت داراست، دسته‌های امروزی و فوق امروزی مطلوب شما خواهند بود.

 


برچسب: آباژور جدید،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۴ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۱۰:۰۳ توسط:rock001 موضوع: نظرات (0)