مرجع رسمی مقالات لوستر مرجع رسمی مقالات لوستر .

مرجع رسمی مقالات لوستر

گونه های آباژور ها در روشنایی پردازی

گونه های آباژور ها در روشنایی پردازی
آباژور ها نیز همان گونه که گفته شد گونه های مختلفی دارا‌هستند که در‌این بخش میخواهیم به آن‌ها بپردازیم. آباژور ها در رنگ ها و اندازه ها و حتی سبک های مختلفی درست شده اند ولی مجموعاَ آنان را به سه جور ذیل طبقه بندی می نمایند:

آباژور جدید

ایستاده
اساس دار
رومیزی
هرکدام از این آباژور ها برای یک مکان و یک دکور مطلوب میباشند. آباژور در نورپردازی در اشکال گوناگون فرق ندارد و فقط در بعضی از آن‌ها مانند آباژور ایستاده فروغ و روشنایی بیشتری به دور و بر پخش می‌گردد ولی در مجموع مکانی که از آن به کار گیری می‌گردد انتخاب می‌کند که کدام یک از آباژور ها مطلوب است. آباژور های ایستاده برای کناره های منزل و اتاق مطلوب می‌باشند و نمایی شکیل خیس دارا‌هستند. آباژور های شالوده دار در واقع اندازه ای دربین آباژور های ایستاده و رومیزی دارا‌هستند و صرفا هنگامی به کارگیری از آنها سفارش میشود که سقف اتاق و یا این که تالار کوتاه باشد. علت آن نیز این میباشد که قد کوتاه خیس این آباژور ها نسبت به آباژور های ایستاده منجر می‌شود تا سقف مقداری بلند خیس به حیث رسد، ولی از آباژور های رومیزی اضافه در دفترها و اما کنار تخت خواب ها استعمال می گردد.

 

تاثیر آباژور در نورپردازی
استعمال از آباژور در نورپردازی سبب ساز میگردد تا جزئیات منزل طولانی تر به دیده بیاید. در واقع مرجع غیر بی واسطه نوروروشنایی در نورپردازی منجر می گردد تا علاوه بر ساخت احساس ادب و زیبایی جزئیات نیز اضافه به لحاظ اشخاص بیاید. این در حالتی‌که میباشد که مبداء اصلی روشنایی مانند لوستر ها صرفا به نوروروشنایی کل دور و اطراف امداد می نمایند. در صورتیکه قصد دارید تا قسمتی از اتاق و یا این که تالار طولانی تر به دیده بیاید و یا این که جزئیات آن بیش تر گزینه دقت واقع شود می‌توانید با به کار گیری از آباژور در نورپردازی آن نصیب این عمل را انجام دهید.


برچسب: آباژور جدید،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳۰ دی ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۴۴:۴۶ توسط:rock001 موضوع: نظرات (0)