مرجع رسمی مقالات لوستر مرجع رسمی مقالات لوستر .

مرجع رسمی مقالات لوستر

لامپ های نفتی

آباژور جدید
قدیما که هنوز به کارگیری از برق در جمهوری اسلامی ایران متداول نشده بود، لامپ های نفتی از جور فانوس، زنبوری، توری و موشی برای نوروفروغ استعمال می شد. ولی در کنار این وسایل فروغ، لاله هایی هم وجود داشت که در رنگ های متفاوت و با طرح های متعدد توی بازار پیدا می‌شد که با نفت فعالیت میکرد؟!ولی با برق کشی شدن همگی شهرها و نسبتاً همگی روستاها، این مدل لامپ ها جاشون رو به چراغ، لامپ خواب و آباژور دادن که همه همون کارکرد لامپ نفتی ها رو دارن. اگه در پیشین با تحت کشیدن فتیله فانوس، از فروغ و روشنایی معدود اون تحت عنوان لامپ خواب به کار گیری می‌شد و یا این که از لاله ها تحت عنوان خوشگل کردن صورت نوروروشنایی خونه، امروز گونه های مختلفی از لامپ خواب ها و آباژورها این عمل رو می کنن.
بر این اساسه که ما شرایط کنونی می تونیم توی دکان ها اشکال مختلفی از آباژورهای مبنا کوتاه و مبنا بلند با طرح ها و رنگ های متعدد رو ببینیم که توی همگی بخش های خونه هم قابل استعمال میباشد.
دراین‌صورت اگه قراره اتاق خواب شما به صورت منحصربه‌فرد به شخصی پباده سازی بشه، آباژورهای رو میزی که روی پاتختی قرار می گیرن، مورد خیر به لحاظ دربین. این وسیله بسته به رنگی و شکلی که داره می تونه در همخوان کردن دکور اتاق خواب شما و زیبایی اون تاثیر متعددی بذاره، همانگونه که عمل یه لامپ خواب رو هم براتون میکنه.
ولی فراموش نکنین که آباژورهای شالوده بلند و ایستاده رو بیش تر در پباده سازی و تزئیین دکورا سیون داخلی اتاق پذیرایی و نشیمن به فعالیت می برن. اکثر وقت ها تایم ها هم کنج اتاق شایسته ترین محل قرارگیری این وسیله تعیین میشه تا از زوایای متفاوت قابل روءیت باشه ضمن اینکه فروغ و روشنایی چراغش توی تمام فضای اتاق پخش بشه.
در واقع نورپردازی با آباژور یکی‌از مختلف ترین کارهایی است که میتونین برای فروغ و روشنایی خونه ازش به کارگیری کنین. ضمن اینکه میشه با نصب چراغ های نادر مصرف در آباژور از هدر رفتن انرژی برق دوری کنین. به این دلیل که هنگامی شما تنها از یه کناره اتاق نشیمن استعمال می کنین، دلیلی به پر‌نور کردن لوستر اواسط اتاق که یک سری چراغ هم بهش نصب گردیده، ندارین. در‌این‌حالت‌ با به کار گیری از آباژور می تونین مصرف برق رو کاهش به‌این.
بعداز اگه خواستار یه نورپردازی یگانه برای منزلتون هستین، ما به شما به کار گیری از آباژور رو تحت عنوان نور و روشنایی دهنده به جای لوستر و یا این که چراغ های تکی سفارش می‌کنیم. مساله مهم دراین مورد، وجود تنوع بیشماری می‌باشد که آباژورها در بازار دارن. طرح های فرفورژه، میله ای، سه شالوده، گرد و کروی، با مبنا های درختی، با اساس های انعطاف پذیر، با شیوه های پارچه ای و حتی سنتی، دست شما رو در دکور گوشه و کنار با این وسیله و همخوانی به بقیه تزئینات و رنگ خونه گشوده میذاره.
خب اما مهم ترین موضوعی که برای اکثری از اشخاص پیش میاد، ارزش آباژور میباشد. این وسیله دکوری به خیال قرار به چنگ آوردن در مقام اجناس گران‌قیمت، ارزش های نسبتا بالایی داره. ضمن اینکه استعمال از آباژور در قالب وسیله دکوری و یا این که وسیله فروغ و روشنایی خونه، هنوز تو خیلی از خونه های اهل ایران چشم نمیشه! به همین استدلال صرف مبالغ زیاد برای این وسیله ممکنه برای خیلی از خانواده ها یه فعالیت غیرضروری محسوب بشه.


برچسب: آباژور جدید،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۵ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۰۸:۴۹:۲۲ توسط:rock001 موضوع: نظرات (0)