مرجع رسمي مقالات لوستر مرجع رسمي مقالات لوستر .

مرجع رسمي مقالات لوستر

ساخت يون منفي به وسيله لامپ‌هاي ديانا

ساخت يون منفي به وسيله لامپ‌هاي ديانا:

آباژور جديد

در روستاها و يا اين كه كشورهائي كه هواي آن تميز ميباشد، در هر سانتي‌متر مكعب هوا تا چهار هزار يون منفي و در حاشيه دريا تا قريه هزار يون منفي موجود است. در محل‌هائي كه آبشار موجود هست، يون‌هاي منفي به صد هزار در سانتي‌متر مكعب ميرسد، شايد به همين علت ميباشد كه مردم وقتي كه استحمام ميكنند حس بهتري دارا هستند. البته در شهرهاي به هم ريخته و لبريز ترافيك مثل توكيو، نيويورك و تهران و….. تعداد يون‌هاي منفي در سانتي‌متر مكعب به صد مي رسد كه‌اين كمبود براي تن درستي بشر حقيقتاً مضر ميباشد.

محققين دانش گاه بريكلي Brackly در كاليفرنيا يافتند كه ترازو مشخصي يون منفي ميتواند باكتري‌هاي مضر در هوا را از في مابين پيروزشود و از بروز بيماري‌هاي عفوني پيشگيري نمايد براين اساس براي خودداري از خطرها مو جود بايستي مقدار يون منفي در دور و اطراف را بالا پيروزي.

به كارگيري از لامپ‌هاي نمك ديانا در صدر بردن مقدار يون‌هاي منفي در فضاي تنفسي ميتواند بسيار مؤثر باشد.

ساخت يون منفي به وسيله لامپ‌هاي نمك ديانا در گوشه و كنار، معاش را انباشته از انرژي كرده و مخاطرات ناشي از بالا بودن يون‌هاي مثبت در‌حد بسيار بالا را از ميان مي برد.

كريستال نمك سبب ساز آزاد شدن يون‌هاي منفي و در سود تهيه ضربان قلب، غدد فوق كليوي و تيروئيد و... مي شود.

از اين رو مي‌اقتدار اعلام كرد سنگ نمك سازنده ويتامين هوا (يون منفي) ميباشد. ما در دنيائي معاش ميكنيم كه سواي وسايل رفاهي الكترونيكي مثل مايكروويو، تلويزيون، گوشي، كامپيوتر و نظاير آن‌ها معاش كردن برايمان اختلال و حتي گهگاه نا ممكن ميباشد اما تمامي اين وسايل رفاهي با امكاناتي كه براي ما ساخت مي نمايد، ايرادات و خسارت‌هاي غير قابل جبراني را به همپا دارااست، چون اين وسايل يون‌هاي مثبت در فضا به وجود مي آورد كه براي آدم بسيار خطرناك ميباشد.

لامپ نمك در سالمي آدم تأثير شگرفي دارااست. مهم ترين تأثيرات آن، اين ميباشد كه قادر است نمك مايحتاج تن را تأمين نمايد. و ميل شمارا به تناول كردن نمك كاهش دهد. ميل كردن نمك سبب ساز بروز نارسايي هايي از پاراگراف ارتقاء فشار خون در تن ميشود، درصورتي كه كه‌اين لامپ ها از روش ايجاد يون، نمك تن را تا حدودي تأمين كرده، و ميل به تناول كردن نمك را ذيل مياورد در سود سبب ساز مي شود كه نارسايي ها ساخت نشود و فرد از مضرات تناول كردن نمك در امان بماند، به همين علت براي عزيزاني كه دچار به فشار خون ميباشند، پيشنهاد مي گردد. پر‌نور بودن اين لامپ در معاش روزانه براي ما بسيار مؤثر ميباشد، به‌طوري كه به كار گيري از آن وقار خاصي به آدم ميدهد و منجر ميشود، شخص خيلي ريلكس خواب برود و صبح با نشاط بيشتري بيدار شود.

 

 


برچسب: آباژور جديد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱ اسفند ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۲۰:۴۰ توسط:rock001 موضوع: نظرات (0)

روشنايي

آيا نوروروشنايي مانند يك دارو ميباشد؟

آباژور جديد

جورج برينارد، عصب شناس پر اسم و رسم داعيه ميكند كه: “در حالي كه فروغ و روشنايي يك دارو وجود ندارد، مي‌تواند به خودي خويش تحت عنوان يك دارو كار نمايد”.

فروغ و روشنايي تصنعي و مصنوعي، سطح كورتيزول را ارتقا مي‌دهد. كورتيزول تحت عنوان هورمون استرس هم شناخته مي گردد و براي تن آدم مضر ميباشد. كورتيزول ميتواند باعث به ساخت التهاب، مقاوت در قبال انسولين، انباشتگي چربي در تن و در غايت بي خوابي و يا اين كه نادر خوابي در تن شما گرديده كه به كج خلقي، عدم تمركز، و گرسنگي شما در روز باعث مي‌شود.

آيا چاره معمولي اي براي ما موجود است؟

به نوعي، موجود هست. خوابيدن در ظلمت ! شما مي‌توانيد با حذف كردن تمام منابع نوري تصنعي و مصنوعي و پوشاندن آن هايي كه نيازتان ميباشد (مانند ساعت ديجيتالي زنگدار)، آغاز فرماييد. در‌صورتي‌كه در شهري گذران زندگي مي كنيد كه خيابان هاي لبريز نوري داراست ميتوانيد براي اتاق خويش پرده هاي كلفت خريداري نمائيد. در صورتي‌كه انجام چنين كاري برايتان ميسر وجود ندارد، از ديده بند هاي خواب به كارگيري فرمائيد.

اكنون بياييد تا با هم نگاهي به عادت هاي بشر عصر كهن داشته باشيم. آدم ماقبل مورخ، عادت داشت تا‌هنگاميكه خورشيد غروب مينمايد به خواب رود و با طلوع خورشيد بيدار شود. البته در مقابل، عادات خواب امروزي ما، ريتم طبيعي تن و زمين را ناديده ميگيرد و ما به همين خيال مي بايست از اين تمامي فروغ تصنعي و ارتقاء فايده وري از آن‌ها سپاسگزار باشيم. ما تا دير وقت بيدار مي‌مانيم، با تابش اشعه هاي نور و روشنايي خورشيد به خواب ميرويم و زماني كه خورشيد غروب مي‌نمايد، بدنمان را با نورهاي تصنعي و مصنوعي خزينه ميدهيم. اين دستور بسيار داراي اهميت ميباشد كه چنين رفتارهايي را در معاش محدود كنيم. مطالعات نشان داده ميباشد كه؛ قرار تصاحب كردن در معرض فروغ اتاق به تنهايي قبلي از خواب، ايجاد ملاتونين را در تن تا حدود ۹۰ دقيقه در مقايسه با يك اتاق معدود نوروفروغ؛ كاهش مي‌دهد. علاوه بر اين، قرار به چنگ آوردن در معرض روشنايي اتاق در زمان ساعتها معمول خواب منجر كاهش معيار بيشتراز ۵۰٪ ملاتونين در تن ميگردد.

در آخر دوست دارم تا به شما سفارش اي كنم:

خوابيدن در ظلمات را تمرين نمائيد. در حالتي‌كه فقط بتوانيد دو ساعت گذشته از خواب از تكنولوژي مسافت بگيريد، به شما عهدوپيمان مي دهم كه خواب ريلكس تري خواهيد داشت. در زمان اين دوساعت ميتوانيد در ذيل نوروروشنايي شمع كتاب بخوانيد، دوش بگيريد و يا اين كه به انجام هر عمل ديگه اي كه به فروغ و روشنايي تصنعي نياز ندارد، بپردازيد.

هم چنين ميتوانيد از غربال فروغ و روشنايي آبي‌رنگ براي دستگاه گوشي و يا اين كه كامپيوتر خويش به كار گيري نماييد زيرا اين فروغ و روشنايي ادب بخشي بيشتري دارااست.


برچسب: آباژور جديد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱ اسفند ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۰۸:۵۱ توسط:rock001 موضوع: نظرات (0)

لوستر

نكات لوستر

آباژور جديد

رويكرد بي سابقه پاك كردن لوستر كريستال
رويكرد نظافت كردن لوستر كريستالي چه‌طور ميباشد؟
. يك نحوه ديگر شستن با آب گرم و يك كاسه كوچك كاسه شويي ميباشد.

در‌صورتي‌كه لكه اي وجود داشته باشد، با پارچه منزه فرماييد. آبكشي نمائيد و آن گاه كم آب نماييد. هر چه آب گرم خيس باشد، تزكيه سهل وآسان خيس مي‌شود. همينطور از مواد شيميايي خيلي حاذق به كارگيري نكنيد زيرا مي‌توانند به لوستر جراحت برسانند. شما حتي ميتوانيد از سركه سپيد، آمونياك يا اين كه متيلات در آب به كارگيري نماييد.

. وقت تزكيه شالوده لوستر ميباشد. اوليه غبار را با يكدست منزه نمائيد. شما ميتوانيد از يك سشوار يا اين كه دمنده براي فوت كردن غبار استعمال بكنيد، البته مراقب حرارت باشيد. از منزه كننده شيشه و لوستر و پارچه به كار گيري نمائيد. شما ميتوانيد از يك محلول تميز كننده خانگي كه با آب داغ و سركه سپيد تنظيم مي گردد، به كارگيري فرماييد.

. منزه كننده ها را مستقيما روي لوستر اسپري نكنيد.

اينكار لوستر را تيره خواهد كرد. در حالي كه شالوده لوستر را پاك ميكنيد، لوستر را بچرخانيد تا طرف ديگرش را پاك نماييد! كليه چيز را اثبات نگه داريد. از نردبان زير بياييد، آن را جابه جا فرمائيد و آن گاه بالا برويد تا بخش جديدش را منزه فرمائيد. لوستر را توده فرمائيد و پيچ هايش را حتنا محكم نمائيد. بگذار اين لوستر براي مدتي پيشين از پر‌نور شدن، كم آب شود.

شيوه بالا قادر است زمان بر باشد و با داشتن بچه در منزل، نگه داشتن قطعات كريستالي كه در نزديكي آن قرار دارا‌هستند ايده خير وجود ندارد.

 


برچسب: آباژور جديد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۱۰:۱۲ توسط:rock001 موضوع: نظرات (0)

كفپوش

آباژور جديد

همان گونه كفپوش هايي زيرا پاركت زمين را قشنگ مينمايند، ديوارها نقش مهمي در چيدمان داخلي منزل‌ها دارااست، اما منظورمان برگه ديواري وجود ندارد و طريق‌هاي مختلفي براي تزيين ديوارها وجود دارا‌هستند كه از تازه‌ترين اين طرز‌ها به كار گيري از ديواركوب ميباشد. ديواركوب راهي سريع و سواي دردسر‌هاي بنايي با هزينه‌اي ايده ال و طرح‌ها و رنگ‌هاي متفاوت ميباشد. يكي‌از اشكال ديواركوب‌ها، ديواركوب پي او سي ميباشد كه درين مقاله به معرفي آن ميپردازيم.

پي او سي چه مي‌باشد؟
پلي وينيل كلرايد يا اين كه به عبارتي پي او سي (PVC) نوعي ترموپلاستيك و از ارزشمند‌ترين توليدها پتروشيمي ميباشد. پي او سي در سال‌هاي اخير جايگزين مواد ساختماني مثل چوب، سفال و سيمان شده‌است.

طرح پي او سي روي ديوارطرح پي او سي روي ديوارطرح پي او سي روي ديوار

ديواركوب چه مي باشد؟
ديوار پوش يا اين كه ديواركوب تحت عنوان يكي‌از موادسازنده متعدد در پوشاندن ديوارها و جلوه دهي به دكورا سيون داخلي ساختمان‌ها اهميت داراست. از اين جنس هم مي‌قدرت در منازل و هم در دور و اطراف‌هاي تجاري و اداري به كار گرفت.

از ديواركوب‌ها در منازل به‌رخ يك پارچه به كار گيري نمي كنند و تمام ديوارهاي منزل را هيچ‌گاه با ديواركوب‌ها نمي‌پوشانند چون سبب تصنعي و مصنوعي شدن فضاي منزل ميشود. براي مثال در اتاق نشيمن يا اين كه پذيرايي يك ديوار را گزينش مي نمايند و ديواركوب بر روي آن نصب مي‌نمايند. به كار گيري از ديواركوب پي او سي در راهرو يا اين كه فضاي محل ورود منزل جذابيت محيط را يكسري برابر مي‌نمايد. در آشپزخانه معمولاً از ديواركوب‌ها در فضاي ميان كابينت‌ها به كار گيري مي‌گردد و در اتاق خواب‌ها بيش تر براي تزيين ديوار بالاي تخت خواب به عمل مي‌رود.

طرح پي او سي روي ديوار

ديواركوب‌ها خصوصياتي ويژه‌اي از گزاره تنوع در طرح و رنگ، ضد آب بودن و امكان شستشو، عايق صدا و حرارت، وزن سبك، مقاومت در قبال ضربه و ساييدگي، قابل شستشو، مقاوم در قبال اشعه خورشيد، نصب سريع و دارا بودن قابليت و امكان فرم دهي، دارا هستند به همين برهان مي‌قدرت به راحتي از آن ها در مكان‌هاي متفاوت مثل مركزها اداري و تجاري، رستوران‌ها، تالار‌هاي اكران و دكان‌ها و منازل بهره مند شد.

نصب ديواركوب

ديواركوب‌هاي در اشكال متفاوت وجود دارا هستند. ديواركوب پي او سي و MDF در پباده سازي چيدمان داخلي ساختمان بسيار اشاعه دارااست. ام دي اف به تخته فيبرهايي با دانسيته ميانگين گفته مي گردد كه به نحوه كم آب ايجاد مي گردند و پي او سي نوعي پليمر ترموپلاستيك ميباشد. پي او سي در مقايسه با ام دي اف مقاوم‌خيس بوده و مزاياي آن سبب گرديده تا در پباده سازي دكورا سيون داخلي نسبت به MDF كاربرد بيشتري داشته باشد.ديواركوب پي او سي
ديواركوب پي او سي يكي‌از المان‌ها نو و قشنگ در چيدمان داخلي ميباشد كه محيطي بسيار شيك توأم با متانت و دلگرمي در منزل ساخت مينمايد. ديواركوب‌هاي پي او سي معمولاً در پانل هايي با پهنا في مابين ۲۰ تا ۲۵ سانتيمتر و ارتفاع ۳ يا اين كه ۶ متر و ضخامت ۸ ميلي‌متري در گونه هاي متعدد ايجاد ميگردند.


برچسب: آباژور جديد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۲۷:۵۲ توسط:rock001 موضوع: نظرات (0)

انواع اباژور

آباژور جديد
منزل و آشپزخانهدكوراتيو

از پاراگراف وسايل تزئيني كه امروزه از آن ها براي تزئين و طراحي صفحه فضاهاي متعدد خانگي و كاري استعمال مي گردد، آباژورها مي‌باشند كه اتفاقا از جور و رنگ هاي مختلفي نيز برخوردار هستند. آباژور در واقعيت يك لامپ كلاهدار با قابليت و امكان جا به جايي سهل وآسان ميباشد كه شما مي‌توانيد از آن براي توليد نوروفروغ مطلوبتان در بخش هاي متعدد منزل و يا اين كه محله كارتان استعمال نمائيد. در‌پي با ليست بيست همپا گرديد تا شمارا با نكاتي مهم و داراي اهميت درخصوص خريد آباژور آشنا نماييم.

مقداري با گونه هاي آباژورها
همان گونه كه گفتيم آباژورها در جور ها و سبك هاي مختلفي پباده سازي و ساخته ميگردند كه شما ميتوانيد با اعتنا به ذوق و بقيه اسباب و اثاث تزئيني خانه و يا اين كه دور و اطراف كاري خويش مبادرت به خريد يكي آن ها نمائيد. با اين هم اكنون، اين قبيل وسايل نور و روشنايي بطور كلي به دو نوع تحت تقسيم ميگردند كه عبارتند از:

آباژورهاي روميزي: اين گونه از آباژورها اضافه در اتاق خواب گزينه به كار گيري قرار مي‌گيرند و از آنها براي ساخت نوري ملايم در اتاق جهت مطالعه و يا اين كه استراحت بهتري استعمال مي‌گردد. بد وجود ندارد بدانيد كه راجع‌به خريد اين جور از آباژورها بايد به ميزي كه در پايين آن‌ها قرار مي‌گيرد نيز اعتنا داشته باشيد.
آباژورهاي ايستاده: آباژورهاي ايستاده از ظواهر قانوني تري برخوردار مي باشند و به همين خيال و خاطر مي اقتدار از آن‌ها در اتاق نشيمن و همينطور دور و اطراف هاي اداري و قانوني نيز به كار گرفت. براي خريد اين جور از لامپ هاي كلاهدار نيز مي بايست به طول و مال مبنا آنان نيز دقت داشته باشيد.
نكات مهم هنگام خريد آباژور
روميزي يا اين كه ايستاده: او‌لين نكته اي كه براي تعيين يك آباژور مطلوب مي بايست به آن دقت فرماييد، روميزي و يا اين كه ايستاده بودن مال آيتم نظرتان ميباشد. همانگونه كه در نصيب گذشته به آن اشاره كرديم در اصل از گونه روميزي اين قبيل وسايل فروغ و روشنايي در اتاق خواب ها و از مدل ايستاده آنها نيز در فضا هاي قانوني و همينطور فضاي نشيمن منازل به كار گيري مي‌شود كه بهتر ميباشد در مراحل تصميم گيري و خريدتان مسلما به‌اين مورد ها اعتنا داشته باشيد!
سبك پباده سازي: نكته حائض اهميت ديگري كه در هنگام خريد آباژور بايستي به آن دقت نماييد، سبك پباده سازي گرديده براي كالاي نوروفروغ گزينه نظرتان ميباشد. براي اين خواسته اما هيچ قاعده و قانون اساسي كشور نيست جز اينكه بهتر ميباشد همواره به تفكر خريد محصولاتي باشيد كه از هماهنگي ظاهري مطلوبي با ديگر وسايل مو جود در خانه و يا اين كه دور و اطراف كاريتان برخوردار ميباشند؛ براي مثال در شرايطي‌كه گوشه و كنار خانگي شما بصورت سنتي طراحي صفحه شده‌است، بهتر ميباشد از آباژورهايي چوبي روميزي و يا اين كه حتي بلند به كارگيري كنيد.
اندازه كلي: با اينكه نمي قدرت براي هيچ يك از آباژورهاي روميزي و ايستاده اندازه مشخص و معلوم و استانداري را معرفي كرد، ولي بطور كلي در دسته هاي روميزي اندازه كلاهك مي بايست در حدود ۲/۳ (دو سوم) طول مبنا باشد و در نوع هاي ايستاده اين جور از وسايل تزئيني نيز اندازه كلاهك و شالوده آباژور بايستي بگونه اي باشد كه خير صرفا سبب ساز اشغال دور و اطراف و بسته به حيث داخل شدن آن شوند، بلكه سبب ساز تزئين بهتر دور و اطراف آيتم نظرتان نيز گردد و از تناسب قابل قبولي نيز با ديگر وسايل جانور در اتاق برخوردار باشند.
كالا كلاهك: از مهم ترين نكاتي كه مي بايست بي ترديد به هنگام خريد آباژورها به آن اعتنا داشته باشيد، مال كلاهك يا اين كه نصيب بالايي اين قبيل كالاها ميباشد. امروزه ساخت آباژورها با كلاهك هاي پارچه اي بسيار رايج شده‌است و شما ميتوانيد بسته به ذوق و سليقه و حيث خويش يكي اين قبيل لامپ هاي كلاهدار را خريداري فرماييد. ناگفته نماند كه ايجاد كنندگان از شيشه و كريستال با ضخامت هاي گوناگون نيز براي اين دستور استعمال مي‌كنند.
رنگ كلاهك: هر جوري كه بخواهيد اكانت فرمائيد، آباژورها از مهم‌ترين وسايل تزئيني و دكوري منزل و يا اين كه اطراف عمل شما بحساب ميايند كه توجه در تعيين رنگي مطلوب چه براي نصيب كلاهك و چه براي نصيب مبنا اي آن از اهميت بسزايي برخوردار‌است.
ارزش آباژور: با پاره اي جست و جو در بازار متوجه خواهيد شد كه ارزش آباژورها به طور كامل متنوع و متعدد ميباشد و كارداران گوناگوني نيز بر روي بها آن ها تاثير گذار مي‌باشند كه از گزاره آنها مي بايست به: مارك سازنده، متريال مصرفي در توليد متاع، اندازه، كيفيت و غيره اشاره داشت.
تا اينجا با يك‌سري نكته در رابطه تعيين و خريد آباژور مطلوب آشنا شديم. پيرو ليستي از ۲۵ آباژور ارزان، كيفيت عالي و دوستداشتني در بازار كشور‌ايران را براي شما فراهم كرده‌ايم. تمامي اين آباژورها از كيفيت خوب و ارزش قابل قبولي برخوردار مي‌باشند. فراموش نكنيد كه با كليك روي تصوير يا اين كه دكمه هر مورد، مي توانيد تصاوير و داده ها بيشتري را در رابطه جنس به دست بياوريد.

 


برچسب: آباژور جديد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۴۴:۵۲ توسط:rock001 موضوع: نظرات (0)

پاره اي با گونه هاي آباژورها

آباژور جديد
از گزاره وسايل تزييني كه امروزه از آنها براي تزئين و صفحه ارايي فضاهاي گوناگون خانگي و كاري استعمال ميشود، آباژورها مي باشند كه اتفاقا از گونه و رنگ هاي مختلفي نيز برخوردار هستند. آباژور در واقعيت يك لامپ كلاهدار با قابليت و امكان جا به جايي سهل وآسان ميباشد كه شما مي‌توانيد از آن براي ساخت فروغ و روشنايي مطلوبتان در بخش هاي متفاوت منزل و يا اين كه محله كارتان به كار گيري فرمائيد. به‌دنبال با ليست بيست هم پا گرديد تا شما‌را با نكاتي مهم و داراي اهميت در امر خريد آباژور آشنا نماييم.

پاره اي با گونه هاي آباژورها
همانگونه كه گفتيم آباژورها در جور ها و سبك هاي مختلفي پباده سازي و ساخته مي‌شوند كه شما ميتوانيد با اعتنا به ذوق و بقيه اسباب تزييني خانه و يا اين كه فضا كاري خويش مبادرت به خريد يكي آن‌ها فرمائيد. با اين اكنون، اين قبيل وسايل فروغ بطور كلي به دو گونه ذيل تقسيم مي‌شوند كه عبارتند از:

آباژورهاي روميزي: اين جور از آباژورها اضافه در اتاق خواب گزينه به كارگيري قرار مي‌گيرند و از آن‌ها براي توليد نوري ملايم در اتاق جهت مطالعه و يا اين كه استراحت بهتري استعمال مي گردد. بد وجود ندارد بدانيد كه راجع به خريد اين گونه از آباژورها مي بايست به ميزي كه در پايين آن ها قرار ميگيرد نيز دقت داشته باشيد.
آباژورهاي ايستاده: آباژورهاي ايستاده از ظواهر قانوني تري برخوردار مي باشند و به همين خيال مي قدرت از آن‌ها در اتاق نشيمن و همينطور دور و بر هاي اداري و قانوني نيز بهره مند شد. براي خريد اين جور از لامپ هاي كلاهدار نيز مي بايست به طول و مال شالوده آنها نيز دقت داشته باشيد.
نكات مهم هنگام خريد آباژور
روميزي يا اين كه ايستاده: او‌لين نكته اي كه براي تعيين يك آباژور مطلوب بايستي به آن اعتنا فرمائيد، روميزي و يا اين كه ايستاده بودن جنس آيتم نظرتان ميباشد. همان طور كه در نصيب قبلي به آن اشاره كرديم در اصل از گونه روميزي اين قبيل وسايل فروغ و روشنايي در اتاق خواب ها و از گونه ايستاده آنها نيز در فضا هاي قانوني و همينطور فضاي نشيمن منازل به كارگيري مي‌شود كه بهتر ميباشد در روند تصميم گيري و خريدتان قطعا بدين موردها اعتنا داشته باشيد!
سبك پباده سازي: نكته قابل توجه ديگري كه در هنگام خريد آباژور بايستي به آن اعتنا فرمائيد، سبك پباده سازي گرديده براي كالاي نوروفروغ گزينه نظرتان ميباشد. براي اين مراد ولي هيچ قاعده و قانون اساسي ايران نيست جز اينكه بهتر ميباشد همواره به تاءمل خريد محصولاتي باشيد كه از هماهنگي ظاهري مطلوبي با ديگر وسايل جانور در خانه و يا اين كه دور و بر كاريتان برخوردار ميباشند؛ براي مثال در حالتي كه اطراف خانگي شما بصورت سنتي صفحه آرايي شده‌است، بهتر ميباشد از آباژورهايي چوبي روميزي و يا اين كه حتي بلند به كار گيري كنيد.
اندازه كلي: با اينكه نمي قدرت براي هيچ يك از آباژورهاي روميزي و ايستاده اندازه معلوم و استانداري را معرفي كرد، ولي بطور كلي در جور هاي روميزي اندازه كلاهك بايستي در حدود ۲/۳ (دو سوم) طول شالوده باشد و در گونه هاي ايستاده اين گونه از وسايل تزئيني نيز اندازه كلاهك و شالوده آباژور مي بايست بگونه اي باشد كه خير صرفا منجر اشغال گوشه و كنار و بسته به لحاظ وارد شدن آن شوند، بلكه منجر تزئين بهتر دور و اطراف گزينه نظرتان نيز گردد و از تناسب قابل قبولي نيز با ديگر وسايل مو جود در اتاق برخوردار باشند.
محصول كلاهك: از مهم‌ترين نكاتي كه مي بايست مطلقا به هنگام خريد آباژورها به آن دقت داشته باشيد، محصول كلاهك يا اين كه نصيب بالايي اين قبيل كالاها ميباشد. امروزه ايجاد آباژورها با كلاهك هاي پارچه اي بسيار رايج شده‌است و شما مي‌توانيد بسته به ذوق وسليقه و حيث خويش يكي اين قبيل لامپ هاي كلاهدار را خريداري فرمائيد. ناگفته نماند كه ايجاد كنندگان از شيشه و كريستال با ضخامت هاي گوناگون نيز براي اين دستور به كار گيري مينمايند.
رنگ كلاهك: هر جوري كه بخواهيد اكانت نماييد، آباژورها از مهم‌ترين وسايل تزييني و تزييني منزل و يا اين كه دور و بر عمل شما بحساب ميايند كه اعتنا در تعيين رنگي مطلوب چه براي نصيب كلاهك و چه براي نصيب اساس اي آن از اهميت بسزايي برخوردار‌است.
ارزش آباژور: با يه خرده جست و جو در بازار متوجه خواهيد شد كه بها آباژورها به طور كامل متنوع و گوناگون ميباشد و كارداران گوناگوني نيز بر روي ارزش آنها تاثير گذار مي باشند كه از پاراگراف آن‌ها مي بايست به: مارك سازنده، متريال مصرفي در توليد فرآورده، اندازه، كيفيت و غيره اشاره داشت.
تا اينجا با چندين نكته در رابطه گزينش و خريد آباژور مطلوب آشنا شديم. درپي ليستي از ۲۵ آباژور ارزان، كيفيت بالا و دوستداشتني در بازار كشور‌ايران را براي شما مهيا كرده‌ايم. همگي اين آباژورها از كيفيت عالي و ارزش قابل قبولي برخوردار مي باشند. فراموش نكنيد كه با كليك روي تصوير يا اين كه دكمه هر گزينه، مي توانيد تصاوير و داده ها بيشتري را در رابطه كالا به دست بياوريد.


برچسب: آباژور جديد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۷ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۳۸:۳۸ توسط:rock001 موضوع: نظرات (0)

آباژورهاي روميزي براي ميز كنسول

آباژور جديد


در خريد آباژور بايستي بدانيم تعيين سبك و جور فروغ و روشنايي مطلوب هر آباژوري ، هر يك‌سري ممكن ميباشد در نگاه اوليه چندان تاثير گذار در گوشه و كنار به لحاظ نرسد البته با توجه مي‌اقتدار تاثير غير قابل انكارش را در زيبايي و دكور روئت كرد.اشخاص بيش‌خيس نور زندگيشان را به طور چلچراغ و لوستر تعيين ميكنند و در كنارش از آباژورها اضافه تحت عنوان وسيله‌اي تزئيني فايده ميجويند، در حالي كه آباژور به زيباتر نشان دادن دور و بر و همينطور آهسته بخشي بر روي اشخاص مستقر در محل ياري متعددي خواهد كرد.

آباژورهاي روميزي براي ميز كنسول

 


آباژور روميزي يك كدام از شايسته ترين مورد‌ها براي تزيين ميز كنسول به حساب مي آيد كه مي توانيد مثال شبيه آن را از آباژورهاي گران‌قيمت و والتر تنظيم فرماييد، هم چنين اين مال در طرح هايي با اساس هايي از مال چوب كنده كاري گرديده با حباب هايي از مال شيشه با نقوش بسيار قشنگ،هستند اين آباژور امروزي بسته به عشق و علاقه‌ي شما قادر است بر روي ميز كوچكي قرار گيرد كه نوروروشنايي را طولاني تر پخش نمايد. ديمر وصل گرديده روي اين آباژور اين قابليت را به شما مي دهند كه ترازو فروغ و روشنايي را با اعتنا به ترازو فروغ و روشنايي گوشه و كنار نادر يا اين كه زياد نمائيد.

براي زيباتر نشان دادن آباژور مي بايست رنگ و فرم آباژور را متناسب با كالا مبلمان و رنگ كردن آن تعيين نماييد. توجه فرماييد كه در هر كناره اي از اتاق نشيمن كه شم ظلمت و يكنواختي داريد مي توانيد از يك آباژور مطلوب به كارگيري كرده و بدين ترتيب فضاي اتاق نشيمن را وسيع‌خيس نمائيد آباژورهاي اتاق نشيمن مي بايست طوري باشد كه هم دكوري باشد وهم فروغ و روشنايي كافي داشته باشد. بايستي طوري باشد كه هم در مواقع خاموش بودن و هم در مواقع پر‌نور بودن خوشگل به لحاظ رسد و در هر حالتي زيبايي خودش را محافظت نمايد.

 

 


مي بايست دانست در صورتي‌كه كه مبلمان منزل شما امروزي ميباشد بهتر ميباشد از آباژورهايي با سبك امروزي به كارگيري فرمائيد و در‌حالتي كه كه فضاي منزل شما و چينش آن سنتي و كلاسيك ميباشد از آباژورهاي مخروطي و پارچه اي استعمال نمائيد. پس چينش منزلتان را در ذهن بسپاريد.چنانچه كه دكوراسيون منزلتان به طور سنتي است از آباژورهاي روميزي به كار گيري فرماييد كه براي تنظيم آن از چوب مستعمل ميباشد.

 

 


در شرايطي كه لوستر شما صحيح بالاي ميز ناهارخوري قرار مي گيرد و فضاي ميز را پر‌نور مي‌نمايد، ميتوانيد از يك تا 2 آباژور ايستاده در زاويه‌هاي اتاق ناهارخوري به كار گيري نماييد تا زيبايي بيشتري به فضاي اطراف شما ببخشيد.

 

 

 

مثال آباژورهاي شالوده فلزي و چوبي چيدمان خانه را ميتوانيد از مارك والتر و گران‌قيمت تنظيم فرماييد، اين گونه آباژور قابل هماهنگ شدن با دكورا سيون‌هاي تلفيقي و يا اين كه كلاسيك ميباشد و در بعدها و گونه هاي بسيار متنوعي پباده سازي ميگردد؛ براين اساس اضافه به ديده مي آيد و علاوه بر كاركرد نوروروشنايي، به جهت زيباتر كردن چينش داخلي خانه نيز بيش تر موردپسند قرار مي گيرند.


برچسب: آباژور جديد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۷ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۲۲:۴۱ توسط:rock001 موضوع: نظرات (0)

گونه هاي قطعات لوستر و آباژور

آباژور جديد
گونه هاي قطعات لوستر و آباژور
Chandelier & Lampshade Parts
درين مقاله به باز نگري و معرفي قطعات لوستر و آباژور مي‎پردازيم ، براي اينكه بتوانيد نورپردازي قابل قبولي در خانه يا اين كه دفتر خويش داشته باشيد لازم ميباشد منشا روشنايي قابل قبولي تعيين فرماييد و اين خويش مستلزم اين ميباشد كه قطعات و اشكال لوسترها و آباژورها را بشناسيد.

 

 

 

۱- سرپيچ و چراغ:
چراغ ها را مي‎اقتدار به دو مدل كلي چراغ‎هاي معدود‎مصرف و تنگستني تقسيم كرد. چراغ‎هاي تنگستني به عبارتي چراغ‎هاي كهن با روشنايي رنگ زرد مي‎باشد كه با گرم شدن فلز تنگستن باطن چراغ ، نور و روشنايي ايجاد مي‎شود ، ولي مضرات آن سبب ساز شد چراغ‎هاي نو تري وارد بازار شود كه به آنان چراغ‎هاي معدود مصرف گفته مي‎شود.


گونه هاي چراغ

سرپيچ‎ ها براي چراغ لوسترها دونوع سرپيچ پهناور و سرپيچ كوچك داراست به عنوان مثال چراغ شمعي با سرپيچ كوچك و پهناور دو نوع جان دار مي‎باشد.

مضرات چراغ‎هاي تنگستني : مصرف زياد انرژي درلامپ‌هاي حرفه‌اي ، داغ شدن سريع آنان، فساد و سوختن زودرس چراغ .

مزايا : نوروفروغ چراغ هاي حرفه اي گرم و يكنواخت ميباشد و شباهت متعددي به نوروفروغ طبيعي داراست و از اين جهت شايسته ترين نوروروشنايي تصنعي و مصنوعي ميباشد. همينطور اين چراغ ها قابليت و امكان تهيه نوروفروغ بوسيله ديمر را دارااست كه براي آباژورها بسيار پر استفاده ميباشد.

چراغ‎هاي نادر مصرف فيلامنت : نسل نور و روشنايي با چراغ هاي لبريز مصرف استارت شد البته پس از گرون شدن پول برق كم كم جاي خودشو به چراغ هاي نادر مصرف اعطا كرد. بعداز چراغ هاي معدود مصرف، چراغ هاي ال اي دي (LED) تحت عنوان جديدترين تكنولوژي و منشاء فروغ و روشنايي به جاي چراغ هاي نادر مصرف ظواهر شدند .

تبليغات:


بها آباژور روميزي TB051


ارزش آباژور روميزي TB007

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اين مدل چراغ يكي‌از نو ترين چراغ هاي ساخت گرديده در عرصه چراغ است. چراغ هاي فيلامنت نوعي از چراغ هاي ال اي دي (LED) مي‌باشند با مصرفي شبيه ولي گرماي كمتر. اين مدل چراغ مطلوب اشكال گوناگون لوستر هست. مخصوصا لوستر هايي كه چراغ آن‌ها چشم ميشوند. همينطور براي لوستر هاي دارنده شيد نيز خيلي پيشنهاد مي شود چون چراغ ها با حرارت بالا سبب ساز سوزاندن اين شيد ها مي گردند و مطلوب نيستند. اين چراغ به دو چهره پاتروم شمعي (E14) و پاتروم وسيع (E27) جانور ميباشد در رنگ هاي آفتابي و مهتابي.

مزايا:

۱- واحد سنجش مصرف انرژي بسيار كمتر از چراغ هاي نادر مصرف و چراغ هاي تنگستني ميباشد.

۲- علاوه بر مصرف برق كمتر، ارتفاع قدمت آن‌ها خيلي بيش تر ميباشد.

۳-ترازو ساخت گرماي اين چراغ‎ها خيلي كمتر از چراغ هاي فن اي و حتي چراغ هاي نادر مصرف مي‎باشد.

۴- چراغ فيلامنت از ديد ظواهر و نور و روشنايي شبيه چراغ هاي حرفه اي (پرمصرف) مي باشند.

معايب:

از ديد قيمتي نسبت به ساير ي چراغ ها گران خيس ميباشد.

۲- شيد يا اين كه كلاهك آباژور و لوستر (به ترتيب بها):
شيدهاي كاغذي : اين شيدها ارزان‌خيس مي باشند و در گونه هاي رنگ ها جان دار مي‎باشند.

شيدهاي پارچه پليسه يا اين كه چيندار: اين شيدها صورت هندسي مخروطي دارا هستند و از لحاظ بها بسيار مطلوب ميباشند.

شيدهاي طلق و پارچه :اين شيدها مي‎توانند صورت‎هاي هندسي بيضي ،مخروط ،استوانه ،دايره و مستطيل داشته باشند.

شيدهاي پارچه‌اي : اين شيدها را مي‌اقتدار با هر پارچه دلخواه و قابل قبولي تنظيم كرد.شما مي‎توانيد با گزينش پارچه‌اي مطلوب نقش‌ يك دكوراتيو را به آن بدهيد، حتي وقتي كه آباژور خاموش ميباشد. توجه فرماييد مال، رنگ و طرح پارچه‌ها را مطلوب با سبك دور و اطراف گزينش فرماييد. اين شيدها به جهت هزينه دوخت و پارچه‎هاي كيفيت بالا گرانترين شيدها مي باشند.

 

 

شيدها از ديد ظواهر فيزيكي تنوع دارا‌هستند. مي‎توانند مستطيلي، استوانه‎اي ،مخروطي ،بيضي ،شش كناره يا اين كه طرح پاگودا و…باشند.

نكته: شيدهاي تيره و كدر نوروروشنايي را از بالا و زير عبور مي‎دهند و خير از ديواره‌ها، به اين ترتيب فضايي دراماتيك توليد مينمايند، مخصوصا در صورتيكه مشكي باشند. بدين نكته اعتنا داشته باشيد كه براي تعيين شيدي مطلوب قطعا هنگام خريد بدنه لوستر را يار و همدم داشته باشيد تا با آزمون شيدهاي متعدد، مطلوب‌ترين را برگزينيد. آباژورها بسته به مدلشان مي‎توانند كريستالي باشند يا اين كه تنها شيد داشته باشند و يا اين كه هر دو.

 

 


برچسب: آباژور جديد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۵ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۰۸:۴۵:۰۸ توسط:rock001 موضوع: نظرات (0)

لايه داخلي آباژور

آباژور جديد

لايه داخلي آباژور با مقواي كلفت (كه بهتر ميباشد از فرآورده گلاسه باشد) پوشانده مي گردد تا كلاهك آباژور به‌خير صورت بگيرد و صاف بايستد. لازم ميباشد بوسيله خط‌كش و خودكار روي اين مقوا خطوط عمودي هم ‌اندازه‌اي ساخت نماييد تا آباژور وضعيت پليسه به خويش بگيرد. به اين ترتيب، بعداز اين‌كه مقوا را به بعدها مايحتاج بريديد، روي پهنا مقوا خطوطي عمودي و موازي به مسافت 2 سانتي متر بكشيد و آنگاه به امداد خط كش و پشت يك چاقوي ميوه‌خوري، روي خط‌هاي مدادي شيار ساخت نماييد. بعد از متصل كردن مقوا به پارچه، ميتوانيد به وضعيت يك بادبزن، مقوا را تا بزنيد و به آن معنا پليسه‌اي بدهيد.

مواد ما يحتاج (براي تنظيم آباژوري كوچك به طول 20سانتي‌متر):

- مقواي گلاسه نسبتاً كلفت به بعد ها 20× 120 سانتي‌متر
- لايي چسبان پارچه‌اي دو طرفه، به مقدار 25× 120 سانتي‌متر
- پارچه به اندازه 30× 120 سانتي‌متر
- رينگ فلزي به قطر 30 سانتي‌متر
- فريم فلزي منحصر كلاهك آباژور كوچك
- نوار اريب با رنگ همسان يا اين كه ضد‌و‌نقيض پارچه
- چسب بازدارنده منحصر به فرد پارچه
- دستگاه ترك كن (پانچ) برگه

مواد ما يحتاج (براي تهيه و تنظيم آباژوري پهناور به طول 25سانتي‌متر):

- مقواي گلاسه نسبتاً قطور به بعد ها 25× 150 سانتي‌متر
- لايي چسبان پارچه‌اي دو طرفه، به مقدار 30× 150 سانتي‌متر
- پارچه به اندازه 35× 150 سانتي‌متر
- رينگ‌ فلزي به قطر 35 سانتي‌متر
- كادر فلزي منحصربه‌فرد كلاهك آباژور وسيع
- نوار اريب با رنگ همسان يا اين كه ضد و نقيض پارچه
- چسب مايع اختصاصي پارچه
- دستگاه ترك‌كن (پانچ) ورقه

روند توليد:1- پارچه را از طرف پشت برروي يك سطح صاف و مطلوب (مانند ميز اتو) پهن نماييد. روي اصلي پارچه بايستي به سمت زير باشد. پارچه را با حرارت ملايم اتو بكشيد.

2- لايي چسبان را روي پارچه قرار داده، آنگاه مقوايي را كه پيش از اينً روي آن شيار و خط انداخته‌ايد، روي لايي چسبان بگذاريد.

3- به ياري اتوي داغ، پارچه، لايي و مقوا را به يكديگر متصل فرمائيد. اين نكته بسيار مهم ميباشد كه نخست از اواسط به تحت اتو كرده، آن‌گاه به طرف بالا اتو بزنيد.

4- مقدار مازاد پارچه و لايي چسبان را بر حسب اندازه مقوايي كه روي آنها قرار گرفته، قيچي فرمائيد. براي آن‌كه كارتان ريلكس‌خيس باشد، پارچه و مقوا را لوله فرماييد.

5- مجدد با توجه بيش‌تري از طرف روي نقش‌دار پارچه، آن را به طرف ذيل و آن‌گاه به بالا اتو فرماييد. حرارت اتو بايستي زياد باشد تا هر سه لايه خوب به يكديگر بچسبند.برچسب: آباژور جديد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۰۸:۵۵:۵۹ توسط:rock001 موضوع: نظرات (0)

برو به بالاتميز كردن لوسترها، كي و چه هنگامي؟

آباژور جديد
روزي كه لوسترهاي منزل تان را خريديد به حافظه بياوريد؛ لوسترهايي براق و درخشان… ولي با گذر عصر گرد و خاك روي لوسترهاي منزل مي نشينند و به اين ترتيب لوسترها درخشندگي قبلشان را از دست ميدهند. نظافت كردن لوسترها عمل معمولي اي ميباشد و با مقداري دوره ميتوانيد درخشندگي را به لوسترهاي منزل بازگردانيد.

برو به بالاتميز كردن لوسترها، كي و چه هنگامي؟
دستكم يك توشه در سال بايستي براي پاك كردن لوسترها وقت بگذاريد. هر عصر كه شم كرديد كريستالهاي لوستر كدر گرديده اند و يا اين كه گرد و خاك رويشان نشسته و لكه دار گرديده اند، كليه اينها نماد هايي ميباشد تا بدانيد كه وقت منزه كردنشان فرا رسيده ميباشد.

اما براي لوسترهايي مثل لوستر آشپزخانه كه اضافه در معرض چربي ميباشند، مي بايست مراحل تميزكاري را زودتر انجام اعطا كرد.

 

برو به بالابرنامه ريزي قبلي از پاك كردن لوسترها
ساختار بعضا لوسترهاي كريستالي يا اين كه شيشه اي، پيچيده خيس از آن ميباشد كه به راحتي بتوانيد قطعات لوستر را غيروابسته كرده و آن‌ها‌را پاك فرمائيد. پس پيشين از گشودن قطعات، تصميم بگيريد كه قصد داريد قطعات لوستر را همانجا و سرجايشان منزه نمائيد يا اين كه مي‌خواهيد آن‌ها را گشوده فرمائيد. در صورتيكه تمايل به گشودن تكه هاي لوستر گرفتيد، به طرز چفت و بست شدن آنان اعتنا نماييد. حتي شايد لازم باشد كه طرح اتصال قطعات آن را براي خودتان بكشيد يا اين كه با دوربين عكاسي موبايلتان از روش اتصالات عكس بگيريد.

ايده ديگر هم اين ميباشد كه لوستر را در محل اتصال به سقف وسر جايش و بخش بخش منزه فرمائيد.

برو به بالامواد مايحتاج براي نظافت كردن لوسترها
پيشين از هر چيز به يك نردبان نياز داريد. قطعا ذيل نرده بان، يك تكه پارچه پهناور پهن فرمائيد تا گرد و خاك نتيجه ها از پاك كردن لوسترها، كف منزل يا اين كه فرش شمارا آلوده نكند. همينطور در صورتي‌كه تكه اي كريستال روي زمين پرت شد، به اين ترتيب بازدارنده از شكستن آن تكه خواهيد شد.

بهتر ميباشد دستكشهاي لطيف و ظرافت هم بپوشيد تا پوست دستتان جراحت نبيند و در عين هم اكنون رد انگشتانتان روي كريستال ها باقي نماند


برچسب: آباژور جديد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۲ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۳۲:۴۰ توسط:rock001 موضوع: نظرات (0)